BLUES BROTHERS revival                              by Blue Brothers

Biografie

Nápad založit kapelu, která nebude mít na české hudební scéně obdoby, jak svým hudebním zaměřením, tak i image, dostal v roce 2004 zpěvák a bubeník Jindřich Kopáček s Tomášem Bělohradským, který patří mezi špičku mezi filmovými mistry zvuku. Inspirací jim byla šťavnatá a energická hudba filmových bratrů Jakea a Elwooda Bluesových, která je naprosto ideální pro živou taneční muziku a autentickou show.
Samozřejmě, že hledání muzikantů začalo mezi kamarády a kolegy z hudební branže. První byl obsazen basový aparát Tomášem Hromadou, se kterým Jindřich Kopáček působil například v kapelách Tazafarou a Second Project. O kytarové posty se podělili Ladislav Kulja a Michael Neubayer. Asi největším oříškem bylo sestavení kvalitní dechové sekce. Hledání spřízněných muzikantských duší a sestavení repertoáru trvalo přes rok. Během té doby se událo mnoho zásadních změn, post zpěváka díky své pracovní vytíženosti opustil Tomáš Bělohradský a na místo frontmana se z bubenické židličky přesunul Jindra. Pilná práce byla odměněna při prvním vystoupení naplněným žižkovským klubem Guru (nyní XT3).

Za dobu mnohaleté existence "Modrých Bratrů" z původní sestavy nezůstal téměř kámen na kameni. Na úžasných dechových partech se podílí kvarteto muzikantů, z nichž někteří působí také v Pražském filmovém orchestru, ve funkové kapele FreeWalkers nebo bigbandu UNISONO. Ryzí autetičnost k originálu The Blues Brothers dodává revalu i druhý zpěvák Christopher Roberts, původem z Floridy (USA). Zde uplatňuje své bohaté zkušenosti s hudbou bratrů Bluesových, které  získal mnoha koncerty ve svém rodišti a na záoceánských lodích.                

Náš repertoár je tvořen energickou hudbou od funky přes rock  až  do blues,  rock´n´roll a twist, který Vás rozhodně nenechá jen klidně sedět a přihlížet. A právě proto jsme také i oblíbenou kapelou pro soukromé večírky, párty a svatby. 

Kapela se snaží neustále obohacovat svůj playlist o nové písně a zdokonalovat svou show. Motivací jí jsou účasti na českých festivalech, jako je např. Mělnické vinobraní.

Blue Brothers je parta mladých, veselých a pohodových lidí, kteří milují hudbu a rádi baví své fanoušky. Nejcennější odměnou je pro ně plný taneční parket posluchačů, kteří si užívají jejich vystoupení stejně tak skvěle, jako oni samotní.  


Složení Blue Brothers

Jindřich Kopáček - Elwood Blues

zpěv, foukací harmonika, chief of Blue Brothers

Christopher Roberts - Jake Blues

zpěv

Kamila Kopáčková

zpěv, vokály

Martina Dolečková 

zpěv, vokály

Jan Lada

kytara

Zdeněk Konečný

basa

Daniel Patras

klávesové nástroje

Gleb Čujkov

bicí nástroje

Marek Krásný

trumpeta

Petr Janda

alt saxofon

Jan Turner

tenor saxofon

Pavel Chaloupka

trombon

© 2017 Worlds Collide. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!